İptal ve İade Şartları


Misafirin kendi isteği doğrultusunda tura katılımını iptal etmesi durumunda www.intoturkey.com sitesinde tur programında belirtilmiş olan, aksi halde aşağıdaki iptal şartları geçerli olacaktır; 

Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.

Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 

Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   

Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Villa Kiralamalarında İptal ve İade Koşulları

Hesabımıza yatırılan, villa bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, havale veya peşin olarak) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır çünkü bu ödemenin tamamı villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir. Eğer villaya giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz, geri kalan ödeme tutarının % 50 (Yüzde Elli) 'si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya giriş yapılmaz ise ve villada hiç konaklama olmaz ise geri kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa bedelinin tamamını Intoturkey’e ödemesi durumunda (EFT, havale veya peşin olarak) ödeme yaptığı andan itibaren, villaya 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin % 35 (Yüzde Otuzbeş) 'i yanacaktır. Geri kalan % 65 (Yüzde Altmışbeş) 'i bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilir. Çünkü bu ödemenin % 35 (Yüzde Otuzbeş) 'i villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Eğer villaya giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz, ödemiş olduğunuz tutarının % 67,5 (Yüzde Altmış yedi buçuk) 'u yanar. Geri kalan % 32,5 (Yüzde Otuz iki buçuk) 'u bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilir. Çünkü konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır, bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür. Eğer rezervasyon iptali, eve giriş tarihinden 14 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya giriş yapılmaz ve villada hiç konaklama olmaz ise ödenmiş olan tutarın hiç bir kısmı müşteriye geri ödenmez.

Herhangi bir nedenle, villa rezervasyonunun Intoturkey tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca, bazı villalarımıza özel ( villa detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaparo’nın tamamı ve bu villalarımıza özel (villa detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30/60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar için) toplam villa kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Intoturkey, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Intoturkey’in tarafına yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Kiralama Sözleşmesi

Green World Travel Agency (Intoturkey) KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

1. Bu sözleşmede bundan böyle villayı kiralayan 'Kiracı', villayı kiraya veren ise Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla)' olarak anılacaktır.

2. Bu sözleşme, Kiracı ve Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirlenmiş bir süre için www.intoturkey.com isimli internet sitesinde listelenmiş olan herhangi bir apart veya villanın kiralanması için yapılmıştır.

3. ‘’www.intoturkeycom’’ üzerinden ilgili villaya ya da aparta web sitemiz üzerinden talep gönderip, ön ödemenin ödenmesi ve rezervasyonun tamamlanması ile birlikte Kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş olurlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Green World Travel Agecny (Intoturkeyvilla)’'ya rezervasyonu tek taraflı iptal etme; Kiracının villayı terk etmesini isteme ve alınan ödemeyi iade etmeme hakkını verir.

4. Kiracılar bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini Green World Travel Agecny (Intoturkeyvilla)'nin onayı olmadan üçüncü kişilere devredemezler; Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devredebilir.

5. Rezervasyonun gerçekleşmesi için toplam kiralama bedelinin %35'i ön ödeme olarak alınır. Ön ödeme gerçekleştikten sonra rezervasyon ile ilgili bilgi Kiracıya mail yoluyla gönderilir. Ön ödemenin gerçekleşmesi ile Kiracı bu sözleşmedeki şart ve koşulları kabul etmiş olur. Kiracı kalan ödemeyi ilgili villaya giriş yaparken ödemekle yükümlüdür.

6. Kiracı giriş yaptıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı çıkış yapmak isterse veya çıkış yaparsa ücret iadesi yapılmaz.

7. Green World Travel Agecny (Intoturkeyvilla) yapılan kiralama ile ilgili olarak Kiracı ile villa/apart sahibi arasında aracı olmasından dolayı; komisyonculuk faturası keser.

8. Green World Travel Agecny (Intoturkeyvilla), villa/apart sahipleri ve Kiracılar arasında aracılık yapan bir internet sitesidir ve kiralanan villa/apart ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklardan (kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi, alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat, enerji kesintisi) kaynaklı sorumluluk kabul etmez ve bütün sorumluluk villa/apart sahibinindir. Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla), Kiracıdan gelen şikayetleri en hızlı şekilde ilgili kişilere aktarmak ile sorumludur.

9. Havuz ve bahçe temizliği, elektrik, su, internet gibi giderler için ekstra bir ücret talep edilmez.

10. Havuz bakımı için sorumlu personelin periyodik bakımları yapabilmesi adına gerekli alanlara girmesi ve o alanlarda bulunması gerekir.

11. Günlük, haftalık ve aylık kiralamalara giriş temizliği fiyata dahildir; bir haftadan fazla süreli olan kiralamalarda haftalık temizlik fiyata dahildir; ekstra temizlik veya çarşaf değişimi ücrete tabidir.

12. Bazı villa veya apart sahiplerimizin özel isteğinden kaynaklı, bir hafta altı rezervasyonlarda temizlik ücreti istenebilir ya da bir hafta altında kiralamaya izin verilmez.

13. Isıtmalı havuzlu seçeneklerde var olan havuzların sıcaklığı 20 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik gösterir. Elektrik kesintisi kaynaklı havuzun ısınmaması durumunda Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla)sorumlu değildir.

14. Kiralanan konutun yüzme havuzu ve duşundan gelen sudan meydana gelen hastalık ve alerjiden Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumlu değildir.

15. Kiralanan apart/villa çevresinde veya bünyesinde bulunan hayvanlardan, haşerelerden, böceklerden ve gübre kaynaklı kokulardan Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumlu değildir. Doğa içerisinde bulunan villalarda bu gibi durumlar olabilir.

16. Girişte 500 tl ile 2000 tl arasında hasar depozitosu alınıp; bir hasar oluşmaması ve evin temiz şekilde bırakılması durumunda çıkışta iade edilir; çıkışta bir hasar oluştuğu tespit edilirse bu hasar depozitodan tahsil edilip, kalan miktar Kiracıya iade edilir; depozito bu hasarı karşılamaya yetmiyorsa, kalan miktar Kiracıdan o an nakit olarak tahsil edilir.

17. Kiralanmak istenen villa veya apartın web sitemizdeki detay sayfasında belirtilen kişi kapasitesinden daha fazla kişinin konaklamasına izin verilmez; belirtilen kişi sayısından fazla kişi olması durumunda villa/apart sahibi bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkına sahiptir. Konaklayacak kişi sayısına 2 yaşından büyük olan her çocuk dahil edilir ve sayı buna göre hesaplanır.

18. Kiralanan mülkün içerisinde evcil hayvan bulunmasına ve sigara içilmesine izin verilmez.

19. Villaya giriş saati en erken 16:00, çıkış saati ise en geç 10:00 dur.

20. Kiracıların hayat, sağlık, hırsızlık ve seyahat gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

21. Kiracılar kiralama süresince çevreyi rahatsız edecek veya suç teşkil eden davranışlarda bulunması durumunda Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) Kiracıların rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir ve ücret iadesi yapılmaz.

22. Muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen) kategorisindeki villaların, dışarıdan görünmemesi konusunda %100 garanti verilmez ve oluşabilecek durumlarda Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumluluk kabul etmez.

23. Green World Travel Agecny (Intoturkeyvilla), Kiracıların ad, soyad, adres, telefon numarası, mail adresi gibi kişisel bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmaz; bu bilgiler istatistiksel veriler almak ve kampanya bilgilendirmeleri yapmak için kullanılır. Bu veriler siber saldırılar sonucu üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda; Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumluluk kabul etmez.

24. Kiracıların kiraladıkları apart veya villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

25. Kiralanan villa/apart ile ilgili yol, coğrafi konum, dekorasyon ve kullanılan malzeme ile ilgili oluşabilecek memnuniyetsizlik ve problemlerden Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumlu değildir.

26. Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla)'nin verdiği coğrafi konum verileri yaklaşık verilerdir.

27. Mülkün yapımında kullanılan veya sunduğu olanaklardan kaynaklı yaşanabilecek kazalardan, problemlerden, ölümlerden; ayrıca böcek ısırması, zehirlenme, alerji gibi sağlık problemlerinden Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumlu değildir.

28. Doğa ile iç içe sunduğumuz villa/apart seçeneklerimizde böcek ve haşere gibi oluşabilecek problemlerden Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) sorumlu değildir.

29. Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) ile ilgili internet sitesinde var olan resimlerdeki renk, büyüklük, küçüklük veya bazı dekorasyon ürünlerinin değiştirilmesi sonucu rezervasyon iptali söz konusu değildir.

30. Kontrol dışı gerçekleşen toplumsal ve sosyal olaylarda ( savaş tehdidi, terör faaliyetleri, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava şartları gibi) kaynaklanan rezervasyon iptallerinde ücret iadesi yapılmaz.

31. Kamu veya özel şirket çalışanlarının izin iptali durumlarında kiralama şartları tamamen geçerlidir.

32. Kiralanan konuttan kaynaklanan ve tamiri mümkün olmayan arızalarda ise konutta konaklanmayan gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılır, konaklanan gün ücreti iade edilmez.

33. Kiracı kiraladığı apart veya villaya taahhüt ettiği tarihte giriş yapmak ve kalan ödemesini teslim etmek zorundadır; Kiracı rezervasyon süresi içinde farklı bir tarihte giriş yapmak isterse, kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyonun asıl başlangıç gününde ödemekle yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla) yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

34. Kiracı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 27.11.2014 tarih ve Resmi Gazete 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik' in Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15/g maddesi gereği, hiçbir şekilde cayma hakkını kullanamayacaktır.

35. Herhangi bir villa veya apart için rezervasyon yaptıran Kiracı yukarıdaki şart ve koşulları tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu şart ve koşullara aykırı bir davranış Green World Travel Agency (Intoturkeyvilla)'a rezervasyonu tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı verir.

36. Ayrılabilirlilik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir.

37. Kiracı kabul ettiği bu sözleşme ile birlikte ‘’Gizlilik ve Güvenlik Politikası’’nı da kabul etmiş sayılır.

38. Bu sözleşme ile ilgili konularda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda Bursa İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.